Гуртова торгівля

Гуртова торгівля досить часто передбачає відпуск товару без попередньої оплати, тому виникає необхідність відслідковувати розрахунок покупців в розрізі накладних та контролювати стан заборгованості  з урахуванням терміну оплати, тобто виконувати звіт "Дебіторка".

З цією метою в даній конфігурації накладні відпуску відокремлені від прихідних в окремий журнал  та додано функціонал створення накладних повернення від покупця на підставі накладної відпуску. При цьому алгоритм розрахунку по накладній відпуску наступна : "Оплачено" = "Сума відпуску" - ("Сума оплат" + "Сума повернень"). 

Для того, щоб звіт "Дебіторка" виконувався швидко, а до нього повинні потрапити всі не розраховані накладні відпуску за весь період  діяльності, в звіті по замовчуванню встановлено параметр "не включати накладні в стані архіву".  Тому в програмі реалізовано контроль за фіксацією накладних в архів та розфіксацію з стану архіва, а також обмеження відвязування платежів та накладних повернення від накладних відпуску в стані "архів". Таким чином зафіксувати в архів можна тільки розраховану накладну відпуску. Реалізовано інструмент автоматичної фіксації розрахованих накладних відпуску.

В налаштуваннях програми можна встановити три значення для калькуляції  сум заборгованості в залежності від дати накладної відпуску